Hamilelikte Ihlamur Faydaları

19 Mayıs 2011 by hamile | Filed under Hamilelikte Beslenme.

Hamilelikte Ihlamur Faydaları

Gebelik döneminde bitki çayları tüketilmesi gerektiğini herkes söyler. Ancak hangi bitkinin ne işe yaradığı pek bilinmez. Bitkisel çaylardan biri olan ıhlamur, gebelik dönemindeki bayanların bağışıklık sistemini güçlendirerek, grip ve nezle gibi soğuk algınlıklarına karşı korur. Ayrıca gebelikte çok görülen bir sorun olan ödemleri de, vücuttan atar. Ihlamurun ödem çözücü etkisi vardır bu sayede gebe bayanların böbrekleri yorulmadan ödemden arınır.

Hamilelikte Ihlamur Faydaları Gebelikte ıhlamurun yararları

Bunun dışında ıhlamurun normal hayatta da bir çok faydası vardır. Uzun süreli ıhlamur kullanımında, sinir sistemi rahatlar, sinir krizleri, asabiyet, öfke ve melankoli durumları kendiliğinden geçer. Ayrıca ıhlamur, sinirleri yatıştırdığı için baş ağrısı ve migren gibi rahatsızlıkları da geçirir. Kalbi kuvvetlendirir ve çarpıntılara iyi gelir. Yatmadan önce bir bardak ıhlamur içildiği zaman daha kolay ve rahat uyunur. Gebelik dönemindeki uyku sorunlarını, ıhlamur içerek azaltabilirsiniz.

Hamilelikte Ihlamurun Zararları: Gebelikteki tek kötü yanı, idrar sökücü olmasıdır. Çünkü zaten gebelik döneminde, büyüyen uterus, baskı yapar ve bu da sık idrara çıkmaya neden olur. Ihlamur bir çok hastalıktan ve problemden insanları korur, kuvvet verir ve iyileştirir. Fazlaya kaçmadan günde en fazla 2 bardak ıhlamur yeterli olacaktır.


Tags: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir